PZ Kladno - HC RT TORAX Poruba

Název

Popis

Na ledě dominoval od samého začátku domácí tým. Pípal našel před brankou najetého Noraira Housepjana a ten se střelou z první nemýlil. Neuběhla ani minuta a Hlavina lovil kotouč ze sítě podruhé. Dobře vyřešená situace dva na jednoho a před prázdnou brankou měl již lehkou úlohu Tomáš Král. O další čtyři minuty později předvedl parádní průnik po straně Petr Veselý, natlačil se před branku a přesnou střelou zvýšil kladenské vedení již na 3:0. Trenér hostů Bahník reagoval oddechovým časem již na začátku šesté minuty, ale ani ten příliš zlepšení nepřinesl. Král v další šanci mířil již do prázdné kasy, ale naštěstí pro hosty byla na místě mrštná Hlavinova lapačka. Porubským odskakovaly kotouče z hole – podobně jako se to dělo hráčům PZ v prvním barážovém utkání proti Třebíči... Zato tentokrát domácí v první třetině koncertovali a v přesilové hře své vedení navýšili. Po pěkné souhře zasouval puk opět do odkryté branky Petr Veselý a uzavřel skóre první třetiny na 4:0. Úvod druhé dvacetiminutovky přinesl totožný obrázek hry. Středočeši se hned radovali již z páté trefy poté, co Kryštof Raclavský vyslal od modré technickou střelu, kterou Hlavina neměl šanci vidět. Na hostujícího gólmana to již bylo příliš, a tak přenechal své místo mladému Marku Mačkovi. Tomu vydrželo čisté konto proti dobře hrajícímu soupeři osm minut. V polovině střetnutí totiž Jan Vodička objel branku a u druhé tyče zkušeně zasunul. Porubští si přece jen dokázali vypracovat zajímavé šance. Odvážného vyjetí gólmana nedokázali využít Kaleta ani mladší dorostenec Gelnar, pro něhož to byl vůbec první start v dresu staršího dorostu. Na Lukáši Čičmancovi si zuby vylámal také porubský elitní střelec Tomáš Král. Na druhé straně zvedali Kladenští již ruce nad hlavu po střele Veselého, který útočil na hattrick. Maček dokázal jeho pokus zastavit na poslední chvíli těsně před brankovou čárou. Hostům se ale podařilo snížit, když Pobuta našel mezi kruhy Újezdského a ten přesnou střelou nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci. Na snížení však scházelo pouhých čtrnáct minut. Po individuální akci pálil tvrdě těsně mimo tři tyče kladenské branky Kaleta. V zajímavých pozicích se ocitli také Formánek s Rosypkou, ale ani ti nevykřesali ještě pro hosty jiskřičku naděje. V době, kdy se hosté dostávali do náporu a vytvářeli si šance, dokázalo PZ využít další přesilovku. Filip Kadlec vyjel zpoza branky a i s pomocí levé tyče dostal kotouč za Mačkova záda. V závěru ještě unikl Pavel Pobuta, když v oslabení nabral rychlost, předjel beka, před gólmanem udělal blafák a pohotově zakončil do prázdné klece. PZ Kladno tak zdolalo v závěrečném kvalifikačním duelu Porubu zaslouženě 7:2. Všechny tři týmy si v baráži na konto připsaly stejný počet bodů, z postupu se ovšem může radovat pouze jeden a tím jsou právě Středočeši, kteří si tímto vítězstvím značně vylepšili své skóre.